אגמי פליטביצה

שמורת הטבע פליטביצה | הפארק הלאומי פליטביצה

הפארק הלאומי אגמי פליטביצה, הוא אחד המקומות הכי יפים וקסומים באירופה, ולכן הוא גם האטרקציה הכי פופולרית בקרואטיה. מטיילים מכל העולם מגיעים לצפות בפלא הזה, שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ב- 1979, ונהנים מטבע במיטבו. אגמי פליטביצה הוא ללא ספק יעד חובה בטיול שלכם.

יופיו של הפארק ניכר בזכות 16 האגמים המופלאים שנמצאים בו (12 עליונים ו-4 תחתונים), אשר מחוברים ביניהם ברשת מרשימה של מפלים. בשמורה, הנמצאת בתוך חורשה יפיפיה, חיים מגוון רחב של בעלי חיים, כגון חזירים, צבאים, זאבים, דובים ושלל ציפורים ייחודיות. באתר ישנם 7 מסלולים בדרגות קושי שונות ובאורכים שונים – מומלץ לשאול את צוות השמורה למסלול המתאים ביותר עבורכם.

כניסה לשמורה:

אגמי פליטביצה ממוקמים באמצע הדרך שבין עיר הבירה זאגרב לעיר החוף זאדר. ישנן שתי כניסות לפארק: כניסה 1 לאגמים התחתונים, וכניסה 2 לאגמים העליונים (כניסה 2 סגורה בתקופה שבין נובמבר לאפריל). הכניסה לשמורה עולה למבוגר בין 80-300 קונות (10-24 יורו) בהתאם לעונה, כאשר העונה היקרה ביותר היא יוני-ספטמבר (מחירון). המחיר כולל שיט בסירה ונסיעה ברכבת פנורמית. 

כרטיסים מוזלים ניתנים לילדים (ילדים עד גיל 7 בחינם), לסטודנטים, לאנשים עם מוגבלויות ולקבוצות של מעל 15 איש. ניתן לרכוש כרטיס ליומיים במחיר משתלם יותר. רכישת כרטיסים מתבצעת בעמדות התשלום שבכניסה לפארק, אך בתקופת השיא מומלץ לרכוש מראש באתר האינטרנט של השמורה וכך לא להמתין בתורים. בתוספת תשלום ניתן גם להזמין מראש סיורים מודרכים של ארבע שעות לקבוצות של מעל ל-15 איש (השפות האפשריות הן: אנגלית, גרמנית, צרפתית, ספרדית, איטלקית וקרואטית).

דרכי הגעה לאגמי פליטביצה

שימו לב- אין כניסה לשמורה עם רכב, לכן אם אתם מגיעים ברכב שכור תוכלו להחנותו בתשלום בחניה שמחוץ לשמורה (סביב ה- 8 קונה לשעת חניה). כמו כן, אם אינכם מעוניינים להשכיר רכב, ישנם טיולי יום מאורגנים שיוצאים מעירות שונות ברחבי קרואטיה- ניתן לשאול את הקבלה במלון או ללכת לסוכנויות טיולים שונות. בנוסף לכך, ניתן להגיע לשמורה בתחבורה ציבורית, אך זמני הנסיעה עלולים להיות ארוכים.

לחצו על הקטגוריה הרצויה:

Booking.com

בתקופת הקיץ ישנה תדירות טובה של אוטובוסים המגיעים מיעדים שונים אל אגמי פליטביצה.

להלן זמני הנסיעה לאגמי פליטביצה ממקומות שונים בקרואטיה:

  • קרלובץ – שעה וחצי
  • זאגרב – שעתיים ו-20 דקות
  • זאדר – שעתיים
  • ספליט – שלוש וחצי עד חמש וחצי שעות

אטרקציה מרכזית 1

מידע על האטרקציה המרכזית

אטרקציה מרכזית 2

מידע על אטרקציה מרכזית  2

יעדים נוספים:

Croatia-sheli.com© Copyright תנאי שימוש קרואטיה שלי - המדריך המלא למטייל