שמורת הטבע קרקא

על היעד

הפארק הלאומי קרקא קרוי על שמו של נהר הקרקא, אשר זורם לאורכה של קרואטיה, מגבולותיה בבוסניה ועד לחופיה בים האדריאטי. אזור השמורה מאופיין בצמחיה ירוקה וביער אבות, כאשר נהר הקרקא בו יוצר אינספור מפלים, פלגי מים ואגמים מופלאים. אין ספק שהחלק הכי מדהים בשמורה הוא המפלים השוצפים שלה, כאשר המוכר ביותר ביניהם זה המפל Skradinski Buk, אשר הפך למפל המפורסם בקרואטיה.

נקודות עניין נוספות בשמורת קרקה הם האי הקטן Visovac והמפל Roski Slap. דרך נפלאה לגלות את יופיו של הפארק הלאומי קרקה היא באמצעות שיט בסירה, הכלול במחיר הכניסה לפארק. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שישנן מספר נקודות בהם ניתן לקפוץ למים ולהשתכשך בנהר הטבעי בקרבת מפלים קסומים – אז לא לשכוח להביא בגדי ים!

הגעה לשמורה

אל השמורה ניתן להגיע דרך שתי כניסות- לוזובאץ' וסקראדין. לאילו המגיעים ברכב, לוזובוץ' היא הכניסה הטובה ביותר לשמורה, שם תוכלו למצוא חניון גדול ומסודר. לעומת זאת, בסקראדין ניתן למצוא חניה בעיירה עצמה בלבד.

לאלו המחפשים להגיע בתחבורה ציבורית – נמלי התעופה הקרובים ביותר הינם ספליט וזאדאר. אוטובוסים יוצאים בתדירות גבוהה מספליט, סיבניק ומזאדאר (אין תחבורה ציבורית טובה מדוברובניק לכן מומלץ ליסוע קודם לספליט ומשם לצאת לקרקא). בנוסף, ישנם אוטובוסים של כ-3 שעות, הנוסעים מהפארק קרקה לאגמי פליטביצה (אם כי לא היינו ממליצים לעשות את שני הפארקים באותו היום).

כניסה לשמורה

עלות כרטיס כניסה למבוגר נעה בין 30-200 קונות בהתאם לעונה, כאשר העונה היקרה ביותר היא יולי-אוגוסט וזולה ביותר היא מחודש נובמבר ועד מרץ. כרטיס כניסה לילד בגיל 7-18 נע בין 20-120 קונות, ואילו לילדים מתחת לגיל 7 הכניסה בחינם.

כרטיסים ניתן לרכוש בקופות שבכניסה לשמורה, אך בחודשי הקיץ מומלץ לרכוש באתר האינטרנט של הפארקים הלאומיים בקרואטיה, ולהימנע מעמידה בתורים ארוכים. פרטים על מחירי כרטיסים ניתן למצוא באתר השמורה.

לרכישת כרטיסים מוזלים ישנם מספר אופציות:

  • לרכוש כרטיס רק לאזורים מסוימים בפארק במחיר זול יותר.
  • ניתן לרכוש כרטיסים מוזל לאחר השעה 16:00.
  • קבוצות גדולות.

לינה בסמוך לשמורה

בשל קרבתו של הפארק הלאומי קרקא לחופי קרואטיה, המטיילים שמגיעים אליו הם לרוב מי שמטייל לאורך קו החוף. סיבניק היא העיר הגדולה הקרובה ביותר לפארק (20 דקות נסיעה), ואחריה ישנם גם את ספליט וזאדאר אשר קרובות יחסית (שעה נסיעה)– לכן, כל אחת מאלה הינה אופציה טובה ללון בה. אם בכל זאת תרצו ללון בצמוד לשמורה אלו המקומות הכי מומלצים:

Hotel Bonaca
Scardona Park Luxury Accommodation
Apartments Kantunal
Viola
Apartments & Rooms Formenti
Apartment Nina

לחצו על הקטגוריה הרצויה:

Booking.com

שמורת הטבע קרקא:

שמורת הטבע קרקא:

שמורת הטבע קרקא:

היעדים המומלצים ביותר:

Croatia-sheli.com© Copyright תנאי שימוש קרואטיה שלי - המדריך המלא למטייל