המדריך המלא לעיר זאדאר

על היעד

זאדאר הינה עיר החוף המרכזית בצפון הדלמטיה. זאדר הינה עיר מקסימה אך אינה מהיעדים הכי בולטים בקרואטיה. יחד עם זאת, בדומה לערי חוף אחרות בקרוטיה, יש בה עיר עתיקה קסומה עם נגיעות רומיות לצד מודרניות, בתי קפה ומסעדות נחמדות וחופים יפייפיים. בעיר העתיקה של זאדאר תוכלו לראות מבנים עתיקים שונים עם היסטוריה מרתקת. בזאדאר ישנו גם נמל תעופה בינלאומי, אליו מגיעות טיסות מרחבי אירופה והעולם.

טיולי יום מחוץ לזאדאר:

זאדאר הינו בסיס טוב לצאת לטיולי יום בשמורות הטבע הפופולריות של קרואטיה בינהן: הפארק הלאומי אגמי פליטביצה, הפארק הלאומי קרקא, שמורת הטבע פקלניצה או קבוצת איי קורנאטי. משך הנסיעה ברכב ליעדים אלו אורך כשעה וחצי (פרט לאיי קורנאטי אשר ניתן להגיע אליהם בכלי שיט בלבד).

לחצו על הקטגוריה הרצויה:

  • מוזיאון ארכיאולוגי בזאדאר – מוזיאון הארכיאולוגיה בזאדאר שווה ביקור לחובבי ארכיאולוגיה והיסטוריה. זאת בזכות הפריטים המוצגים באופן מוקפד וההסברים המעמיקים על המייצגים ועל ההיסטוריה העשירה של האזור ושל קרואטיה כולה (מיקום). לאתר המוזיאון לחצו כאן.
  • מוזיאון האשליה – אם אתם בטיול עם הילדים, קחו את המתבגרים שלכם לחוויה מגניבה במוזאון האשלייה. במוזיאון ישנה גם חנות של משחקי חשיבה ואשלייה (מיקום). לאתר האינטרנט של המוזיאון לחצו כאן.
  • האזנה למוזיקת הגלים – מתחת למדרגות שבחזית הנמל של זאדאר נבנה מיצג קולי מקסים. למעשה זוהי רשת של צינורות שמייצרת אקורדים שונים כאשר הגלים חודרים פנימה ויוצאים החוצה- חוויה מחשמלת ומומלצת בהחלט.
Booking.com

למידע על קווי האוטובוסים הפועלים בזאדאר היכנסו לאתר של תחנת האוטובוס בזאדאר.

למידע על מעבורות בזאדאר היכנסו לאתר של חברת Jadrolinija. החברה מפעילה קווים לשלל יעדים בקוראטיה ואף  לאיטליה (ישנן חברות נוספות המפעילות כלי שיט שונים וכדאי לעשות השוואת מחירים).

בזאדר ישנה רכבת המחברת לספליט וזאגרב אך עשויה להיות איטית אף יותר מאוטובוס. למידע נוסף היכנסו לאתר הרכבת.

 

 

זאדאר ממבט על:

יעדים נוספים:

Croatia-sheli.com© Copyright תנאי שימוש קרואטיה שלי - המדריך המלא למטייל