שמורת הטבע פקלניצה

על היעד

שמורת הטבע פקלניצה הינה שמורה יפייפיה ומרתקת הנמצאת ברכס ההרים ולביט. בשמורה, הידועה במגוון תופעות גיאולוגיות מרשימות, ישנם שני קניונים עוצמתיים – הארוך מביניהם (Velika Paklenica) הינו באורך של 14 ק"מ, ואילו הקצר (Mala Paklenica) באורך של 12 ק"מ. בתחומו של הפרק נמצאות שתי הפסגות הגבוהות ביותר ברכס הולביט – Vaganski vrh (בגובה של 1,757 מטר) ו- Sveto brdo (בגובה של 1,753 מטר). בנוסף בשמורה ישנם כ-70 מערות שונות שהמוכרת מבינהן היא המערה Manita Peć אשר אורכה הוא כ-175 מטר ובה נטיפים ותצורות גאולוגיות שגילם מוערך עד כ 80 אלף שנים.

שמורת הטבע פקלניצה הינה יעד אידיאלי עבור ההרפתקנים ומיטיבי הלכת שבינינו, כאשר תוכלו למצוא שם מספר מסלולי הליכה מאתגרים מאוד ואף מסלולי טיפוס שהם מאוד פופולרים במדינה (ישנן דרגות קושי שונות של טיפוס אך מומלץ למטפסי הרים מנוסים בלבד). יחד עם זאת, אם אתם מחפשים מסלול רגוע ישנם גם מסלולים פשוטים ורגועים עם הרבה מה לראות ולחקור בדרך.

הפארק פקלניצה כולל בתוכו מגוון גדול מאוד של מיני צמחים ובעלי חיים. מבין חיות הבר בשמורה ניתן לגלות מינים שונים של ציפורים (כגון נשרים, בזים, ינשופים ועוד), ומינים שונים של יונקים (כגון שועלים, צבאים, דובים, חתולי בר, שונרים ועוד).

הגעה לשמורת הטבע פקלניצה

העיירה הסמוכה ביותר לשמורה הינה העיירה Starigrad Paklenica, אליה ניתן להגיע באוטובוס מהעיר זאדאר הממוקמת כ-47 ק"מ מהשמורה. ניתן להגיע לשמורה גם ממקומות נוספים ברחבי קרואטיה כמו מזאגרב ורייקה.

כל המידע הנחוץ נמצא באתר הרשמי של השמורה ומומלץ בחום להתעדכן בו ולהכיר את נקודות העניין של השמורה אם אתם מתכננים לטייל או לטפס בה.

הפארק הלאומי פקלניצה

הפארק הלאומי פקלניצה

הפארק הלאומי פקלניצה

היעדים המומלצים ביותר:

Croatia-sheli.com© Copyright תנאי שימוש קרואטיה שלי - המדריך המלא למטייל